wifi free
studio.Posh@seznam.cz

Lymfodrenáže

Přístrojová lymfodrenáž
Manuální lymfodrenáž
Lymfotaping

 

 

Lymfatický systém – funkce:

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Je to jedinečný čistící systém odvádějící z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu, ale i ty, jež do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Jelikož je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.
 

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, užíváním antikoncepce, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.


Pokud lymfatický systém nefunguje správně, selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy. Organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny. Zplodiny metabolismu se ukládají do mezibuněčných prostor a lymfatický systém nezvládá plnit svou funkci. Dochází k hromadění vody, solí, tuku a odpadních látek v podkoží. Velmi důležitá je proto prevence, posilování lymfatického systému pomocí manuální či strojové lymfatické drenáže. Použitím lymfatické masáže můžete posílit lymfatický systém, čímž nejen posílíte svoji imunitu, ale i např. zmírníte projevy celulitidy a mnoho dalšího.. 

LÉČEBNÉ  INDIKACE  LYMFODRENÁŽE :

* Regenerace a zvyšování imunity organismu a zlepšení metabolismu

* Žilní a lymfatické otoky

* Žilní nedostatečnost v těhotenství, otoky dolních končetin

* Migréna a bolesti hlavy

* Drenáž otoků po úrazových stavech a operacích

* Prevence a úprava žilní insuficience

* Spastické a chabé parézy u různých neurologických chorob

* Obezita, lipedém

* Akné

* Paréza nervu facialis

* Chronická poliarthritis, Coxarthrosis, Morbus Bechtěrejev, Bércový vřed...

* Sportovní medicína

 

KOSMETICKO-REGENERAČNÍ   INDIKACE  LYMFODRENÁŽE:

* Počátek redukčních a detoxikačních diet

* Otoky obličeje, váčky pod očima

* Otoky dolních končetin - nadměrná zátěž nohou (pracovní a sportovní aktivity, dlouhé stání, sezení, cestování)

* Užívání hormonální antikoncepce - celulita, lipedém

* Zpomalení stárnutí pokožky 

* Prevence při pozitivní rodinné anamnéze (celulita, žilní insuficience, varixy)

* Základní péče u všech zeštíhlovacích léčebných metod - neinvazivních i invazivních

* Léčba gynoidní obezity (metabolický syndrom Y) - zvýšené ukládání tuku v dolní polovině těla

* Péče po liposukci a jiných metodách estetické chirurgie

 

Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfodémů, jež je nutné léčit. Existuje také spojitost poruchy lymfatického systému s problémy pokožky, jako je celulitida, akné. Každá větší zátěž, jizvy po císařských řezech, zraněních a operacích či prodělané infekce, mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, lymfa se zahleňuje a usazuje se ve tkáních což způsobuje následně hromadění různých toxinů, otok, bolest, a posléze zánětlivé změny. 

                                                                                                                                                                                         

Lymfatické masáže jdou v poslední době hodně dopředu. Jednak mají výborné účinky z kosmetického hlediska, ale také se velmi uplatňují ve zdravotnictví. Cílem této metody je podpora detoxikace organismu, zformování postavy a zredukování tuku, zejména obvodů v problematických partiích těla.

Lymfodrenáži musí předcházet odblokování, neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti, nadklíčku, v podpaždí, v zátylku a tříselné a stehenní oblasti. Je vždy nedílnou součástí drenáže! U nás samozřejmě uvolnění provádíme.

 

Četnost lymfodrenáží

JE NUTNÉ NEZATAJOVAT VEŠKERÉ PRODĚLANÉ ÚRAZY, OPERACE, DLOUHODOBĚ UŽÍVANÉ LÉKY, NEMOCI OD DĚTSTVÍ pro lepší zjištění příčiny Vašeho problému. U každého je to jiné, každý potřebuje něco jiného.

U lymfatických potíží nestačí a není SAMOSPÁSNÁ POUZE JEDNA MASÁŽ!!!!

Bývá nutná jejich pravidelná série - to je cca 1 – 2 x týdně po dobu 6 týdnů intenzivní kůry, u někoho až 2 - 3 měsíce. To je JEN orientačně! Záleží na Vašich potížích a zatížení lymfy - čím více a čím déle potíže máte - tím je kůra samozřejmě delší. Někomu v lehčích případech stačí 6 týdnů k výraznému zlepšení, a pak se nasazuje UDRŽOVACÍ KŮRA (např.1 x 14 dní/ 1 x za měsíc). Tím, že doba je čím dál více "chemizovanější a stresovější", o to déle je tělo schopno se pořádně vyčistit. PO ZÁKLADNÍ KŮŘE je nutné četnost zmírnit na UDRŽOVACÍ MASÁŽE. Kdo má potíže s otoky či zavodněním, měl by lymfu udržovat celoročně udržovací kůrou 1x cca za měsíc.

 

Lymfatický systém se špatnou funkcí se zpočátku projevuje:

 

Lymfodrenáž vznikla jako léčba otoků. Nejčastěji je vyhledávaná jako účinný pomocník v prevenci tvorby křečových žil a při odstranění pocitů těžkých nohou. Zvláště pokud jsou nohy vystaveny velké zátěži, a to v případě dlouhodobého stání či naopak sezení v zaměstnání. Dále je vyhledávaná pro své regenerační účinky při přetížení při sportu a v doléčování pooperačních a poúrazových stavů.

Díky detoxikaci organismu a zrychlenému metabolismu a odbourávání tuků, dochází k zlepšení napětí kůže a podkoží, což má příznivý vliv na vzhled naši pleti a zlepšení stavu celulitidy, proto jsou lymfodrenáže nezanedbatelné i pro jejich kosmetické účinky.

 

Kontraindikace lymfodrenáže:

 

Přístrojová nebo manuální lymfodrenáž? Velké téma žen, o kterém se hodně diskutuje. Jak to tedy doopravdy je?

Při manuální lymfodrenáži se terapeut zaměřuje na určité části těla, upravuje tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprazdňuje lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu (odblokování, neboli vyprázdnění uzlin v krční oblasti, nadklíčku, v podpaždí, v zátylku a tříselné a stehenní oblasti vč. nastavení správného tlaku) obsluha přístroje neposkytne, je lepší, když se přístrojová lymfodrenáž neprovede, protože by Vám mohla ublížit. U nás samozřejmě vždy uvolnění (odblokování) uzlin provádíme!

Obě tyto metody ať už přístrojová, či manuální jsou účinné a zdraví velice prospěšné.

Poslední dobou můžeme slyšet, že RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ PŘÍSTOJ NENAHRADÍ, nebo že RUČNÍ JE LEPŠÍ NEŽ PŘÍSTROJOVÁ a že ta je k ničemu! Kdo pracuje či pracoval ve zdravotnictví ví, že PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ je výborná a nikdy NENAHRADÍ RUCE, stejně tak jako RUCE NENAHRADÍ PŘÍSTROJ. Např. na člověku, který má obří a tuhé otoky by masérka nechala ruce a tak obrovskou část otoků nahradí přístroj! Jak ruční, tak přístrojová každá udělá svoje, ideálně v kombinaci dohromady. Jiná otázka je, CO JE VÁM POCITOVĚ PŘÍJEMNĚJŠÍ – to už je pak o vlastním pocitu. NENECHTE SI VŠAK NĚKÝM NESMYSLNĚ VNUTIT, ŽE "PŘÍSTROJ JE K NIČEMU A NEFUNGUJE".

 

Masáž nesmí nikdy BOLET, BÝT SILNÁ, TLAČIT NEPŘÍJEMNĚ, DĚLAT MODŘINY atd. Dle Vašeho stavu se nastavuje i speciální tlak v přístroji. Opět pro každého jiný dle zdravotního stavu.

 

V případě nejistoty se vždy poraďte se svým lékařem!

 

PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ

Probíhá na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vháněn vzduch hadicovým systémem. Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž, na principu střídavé přístrojové presoterapie.

Nafukováním jednotlivých komor speciálního návleku se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny.

Na přístrojovou lymfodrenáž si klient přinese vlastní volné, dlouhé drenážní legíny, či punčochy,triko.

Za menší poplatek je možnost si u nás zakoupit lymfodrenážní kalhoty+triko.

Při lymfodrenáži na sobě klient nesmí mít prstýnky, náramky, řetízky, ponožky, podprsenku, pouze neškrtící kalhotky v oblasti třísel.

Den PŘED i PO lymfodrenáži žádný alkohol! Pokud v objednaný den drenáže se dostaví menzes, migréna, bolesti hlavy, či jste nastydlí, pro tento den lymfodrenáž zrušte! Nelze provádět! Proto je velice důležitá zpětná vazba z Vaší strany.

Velice důležité je dodržování pitného režimu nejlépe 1,5l  (před, pokud jdete odpoledne) a dalších min 1l tekutin bez bublin po drenování. Je to detox a budete chodit častěji na WC, tak ať nedojde k dehydrataci. Proto je důležité ukončit lymfodrenáž nejpozději v 19h.

Lymfodrenáž je také důležitým doplňkem k jiným procedurám, jako je např. Kryolipolýza, Liposonix…

Četnost lymfodrenáží je u každého individuální a závisí vyloženě na přání a potřebě klienta. Můžete chodit denně, obden, či 1x za týden/14dní/měsíc. Důležitá je však pravidelnost a dodržování určitých pravidel.

 

Přístrojová lymfodrenáž Délka Cena
1 procedura 60 min    250,-
10 procedur (permanentka) 10 x 60 min 2.300,-

+ zdarma masáž očního okolí

 

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Manuální lymfodrenáž a mízní systém

Uspěchaná doba ve které žijeme, znečištěné životní prostředí, stresová zátěž, nevhodná skladba potravy, zvýšená fyzická zátěž, různá onemocnění zatěžují náš imunitní systém, jehož důležitou součástí je mízní (lymfatický) systém. Jeho buňky hrají neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Vznikají tak odpady metabolismu, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují naší pozornost.

 

Manuální lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika ovlivňující lymfatický systém, který se skládá z lymfoidní tkáně a ze systému lymfatických cév. Povrchový lymfatický systém tvoří 80% povrchu lidského těla a nachází se v podkoží. Hluboký lymfatický systém tvoří 20% a nachází v dutině břišní. Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolismu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.

 

Manuální lymfodrenáž - výhody a účinky

Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují odtok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají  žádné  masážní oleje, emulze či jiné přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná, klient nesmí cítit žádnou bolest.

Léčebné indikace manuální lymfodrenáže:

 

Lymfatická masáž - CELÉHO TĚLA

Je nutná při každé zahájení léčby, aby se lymfa "propláchla" kompletně v celém těle a nikde se nezastavila. Je vhodná tedy na začátku pro každého na její nastartování. Pravidelné masáže celého těla by měli navštěvovat lidé co užívají hodně "chemie", a léků, při detoxikaci, a alergici.

 

Lymfatická masáž - DOLNÍCH KONČETIN

Pomáhá odpad z tkání odvádět do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány. Lymfatické uzliny pomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu. Provádí se velmi lehkým tlakem s pomalou frekvencí a vychází ze znalostí lymfatického systému, kdy směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám. Provádí se na sucho, aby se nahmataly přímo lymfatické uzliny a cévy, případně místní otok. Musí být vždy jemná, a NIKDY nesmí bolet.

Léčí: otoky končetin, lymfedémy, celulitidu, zavodnění, zhubnutí v dolní části těla. Je jedinou a nejvýznamnější pomocí při léčbě "Sloních nohou", a lymfedémů.

 

Lymfatická masáž – HORNÍCH KONČETIN

Léčí: OTOKY RUKOU, PAŽÍ např. po odstranění prsu (masektomii) či po chemoterapii, ozáření, vynětí lymfatických uzlin při operaci,  kdy se otoky mohou objevit na zádech, v podpažích, prsou, hrudníku a rukou. Lymfodrenáže jsou v tomto případě jediným a nejlepším řešením a léčbou na "splasknutí" otoků a úlevu. Dále se využívají při potřebě zhubnutí silnějších paží, a tzv. " visející kůže" na pažích a celulitida na nich.

 

Lymfatická masáž – OBLIČEJE, HLAVY A KRKU

Napomáhá odstranit zánětlivé projevy na kůži, zlepšuje její napětí, odstraňuje usazené odpadní látky, vrásky, kruhy pod očima, váčky, otoky víček, otoky obličeje, metličky, bolesti hlavy (migrény), výborná při zlepšení zraku, zabraňuje jizevnatění, při nespavosti, nebo proti tvoření podbradku neboli "druhé bradu", která je důsledkem právě nahromaděné lymfy v této části.                                                

Manuální Lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku může být i součástí kosmetického ošetření obličeje, kdy nahradí kosmetickou masáž. Aktivovaná pokožka tak dokáže lépe využít následně nanesené kosmetické přípravky, které podpoří látkovou výměnu pleti a vyrovnávají její dýchací a oběhový rytmus.

 

​Absolutní kontraindikace manuální lymfodrenáže:

 

Manuální lymfodrenáž Délka Cena
Dolní rozvodí (nohy,bedra,zadek)     60/90 min     550,-/850,-
Horní rozvodí (ruce, záda, krk,obličej)     60/90 min    550,-/850,-
Celé tělo           120/ min       1.100,-

 

Lymfotaping

ANEB TERAPEUTICKÉ VYUŽITÍ KINESIO TAPU K OVLIVNĚNÍ LYMFATICKÉHO A CÉVNÍHO SYSTÉMU

Lymfotaping je speciální technika, která dlouhodobě podporuje lymfatický systém. Urychluje regeneraci a rehabilitaci po úrazech, operacích, odstraňuje lymfatické otoky. Podporuje imunitní systém a má nenahraditelný relaxační i kosmetický účinek. Působí také analgeticky, čehož lze s úspěchem využít při některých akutních i chronických bolestivých stavech. Účinek této techniky je vzhledem k její jednoduchosti naprosto nedostižný.Její neinvazní podstata zaručuje pro klienty bezpečnost a nízkou zátěž. Mikropohyby kinesio tapu při pohybu způsobují mikromasáž kůže a podkoží. Dochází tak ke stimulaci extero-, proprio- a interoreceptorů umístěných v kůži. Je ovlivněn neurovegetativní systém i svalově-kloubní aparát. Aplikace lymfatické korekce zlepšuje cirkulaci krevní i lymfatickou (povrchový lymfatický systém), následkem toho dojde ke zlepšení lokálního metabolismu a imunologických procesů, což se projeví například při hojení ran.

Lymfotaping nejčastěji využíváme, je indikován u:

• lymfedémů primárních, sekundárních (po radioterapii, chemoterapii, exenteraci uzlin, ablaci mammy…) - nestlačitelný, chronický, jednostranný/oboustranný otok, končetina tvaru válce

• pooperačních otoků

• traumatických otoků

• neinfekčních otoků (artróza,…)

• terapie jizev

• varixů

• chronické žilní insuficience (jedno/oboustranný otok, většinou se změnami kůže, eventuálně bércovými vředy)

• otoky obličeje (pooperační, poúrazové)

• hojení ran

 

KONTRAINDIKACE:

• diabetes mellitus

• onemocnění ledvin

• vrozené srdeční vady

• závažné hemodynamické změny

• křehká a hojící se kůže

• těhotenství

• otoky renálního původu (stlačitelný otok)

• otoky hepatálního původu (stlačitelný otok)

• otoky kardiálního původu (selhávání pravé poloviny srdce - stlačitelný otok kolem kotníků obou DKK, nejmenší po ránu a zvětšující se po námaze)

• otoky zánětlivého - infekčního původu (erysipel - zarudlý bolestivý otok )

• otoky v souvislosti s alergickou reakcí

• lymforhea

• hluboká žilní trombóza (jednostranný, akutně vzniklý, elastický, bolestivý otok s horkou napjatou kůží)

• aktivní onkologický proces

• tromboflebitida (zarudlý, palpačně bolestivý pruh)

 

Relativními kontraindikacemi kinesiotapování obecně jsou:

• hnisavé kožní projevy

• bradavice, mateřská znaménka

• otevřené rány

• horečnaté stavy

• elefantiáza

• kardiopulmonární dekompenzace

• ekzémy, alergie na složky kinesio tapu

 

TEJPOVÁNÍ CENA POZNÁMKA
Lymfotaping (zprůchodnění lymfatického systému) 100 Kč + 2 Kč /1cm (použitého KINEZIOTAPU)
 

 

Pokud se tejpování provádí po Manuální lymfatické masáži, či přístrojové lymfodrenáži, účtuje se pouze spotřebovaný KINEZIOTAP.

Objednávky na telefonu

Pokud nezvedáme telefon, věnujeme se momentálně
klientům. Prosíme, zkuste zavolat později.

Otevírací doba

Po-Pá
7:00 - 19:00
(jiné časy možné dle telefonické dohody)

So-Ne
(dle telefonické dohody)

Jak se k nám dostanete

Pokud pojedete automobilem, kousek od naše studia oceníte velké neplacené parkoviště (u komplexu Družba). Z parkoviště pak přibližně 1min pěšky směrem dolů ke kolejím. Nebo je zde také možnost zaparkovat bezplatně ve všech přilehlých ulicích.

MHD a to linkami B a D, které jezdí každou půl hodinu z autobusového nádraží – zastávka U Lávky. Odtud je to k nám už jen 2min pěšky směrem ke kolejím.

Nabízíme

  Individuální přístup
  Diskrétní jednání
  Bezplatná konzultace
  Dárkové poukazy
  Dárkové koše
  Maďarské termální produkty
  Bylinné 100% produkty ve farmaceutické kvalitě